Privatumo politika

Kokie asmeniniai duomenys yra renkami ir kodėl?

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, renkami duomenys, matomi komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresas bei naršyklės vartotojo įrašas. Tai sistema atlieka siekiant apsisaugoti nuo brukalų.

Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, „YouTube“ vaizdo įrašų ar pan.). Stengiamasi, kad tokio turinio būtų kuo mažiau, ir ilgainiui bus siekiama visiškai atsisakyti įterptinio turinio. Šiuo atveju atvertas puslapis su įterptiniu turiniu ir jo peržiūra ar veiksmai su juo prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas.

Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti savo slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių. Šio tinklalapio autorius  ar prižiūrintis asmuo negali patikslinti ar pateikti duomenų, kuriuos renka ir turi išoriniai įterptinio turinio tiekėjai – duomenys keliauja tiesiogiai jiems. Norėdami gauti išorinio turinio tiekėjų turimą informaciją apie Jus, turėtumėte susisiekti tiesiogiai su atitinkamais išorinio turinio tiekėjais.

Statistika

Svetainėje naudojamas „WP Statistics“ priedas, renkantis informaciją apie skirtingų įrašų ir kitų tinklalapio puslapių skaitomumą. Statistikai yra renkami šie duomenys: iš kurio puslapio (pavyzdžiui, kokios paieškos tarnybos) lankytojas pasiekė šį tinklalapį (angl. reffering sites), kokia yra lankytojo naudojama naršyklė bei operacinė sistema. Siekiant nekaupti jautrios asmeninės informacijos, kuria būtų galima identifikuoti naudotojus, IP adresai yra anonimizuojami, o tuomet išsaugomi kaip anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash), pagal kurį neįmanoma atkurti tikslaus IP adreso ir identifikuoti lankytojo:

Dėl šios priežasties yra neįmanoma priskirti renkamos anoniminės informacijos prie atitinkamų konkrečių tinklalapio lankytojų – visa informacija, siekiant išlaikyti privatumą, yra nuasmeninama prieš išsaugant duomenis serveryje.

Su kuo dalinamasi surinktais duomenimis?

Duomenys yra saugomi vietinėje sistemoje (serveryje) anonimizuoti – taip, kad nebūtų įmanoma identifikuoti vartotojo. Yra renkami tik nuasmeninti duomenys esminei statistikai (kokio tipo turinys aktualiausias lankytojams ir dažniausiai lankomas, kokia sistemą ir naršyklę lankytojai naudoja). Jokiais surinktais duomenimis, įskaitant ir statistinius duomenis (skirtingų puslapių lankomumą), nėra dalinamasi su jokiais kitais išoriniais šaltiniais.

Ši sąlyga negalioja įterptiniam turiniui (pvz. „YouTube“ vaizdo įrašams). Įterptinio turinio savininkas gali rinkti asmeninę Jūsų informaciją, tačiau šių duomenų valdyti šio puslapio administratorius ar prižiūrėtojas neturi galimybių, jis jų nemato ir tikslių renkamų duomenų nežino. Norėdami sužinoti, kokius duomenis renka išorinio (įterptinio) turinio tiekėjai, turite šią informaciją gauti iš pačių išorinio turinio tiekėjų (pavyzdžiui, „YouTube“).

Kaip ilgai saugomi Jūsų duomenys?

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad sistema galėtų atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kurie sistemoje yra turimi apie Jus, įskaitant ir tuos duomenis, kuriuos pats pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad būtų ištrinti visi sistemoje turimi Jūsų asmeniniai duomenys. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos privaloma išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Primename, kad nėra galimybės identifikuoti statistikos duomenų (jūsų lankymosi dažnio, tikslių apsilankymo laikų ar pan.) – duomenys yra nuasmeninami dar prieš išsaugojimą tinklalapio serveryje, todėl šios informacijos neturime.

Norėdami pateikti užklausą dėl turimų asmeninių duomenų eksporto failo gavimo ar duomenų pašalinimo iš serverio, parašykite laišką kontaktais, nurodytais kontaktų puslapyje, nurodydami elektroninio pašto adresą, pagal kurį bus atliekama Jūsų duomenų paieška sistemoje.

Gavę užklausą, Jūsų nurodytu elektroniniu paštu bus išsiųsta patvirtinimo nuoroda, siekiant įsitikinti, jog tikrai valdote elektroninio pašto adresą, kurio duomenų reikalaujate. Nuorodą aktyvinus ir puslapio administruojančiam ar jį prižiūrinčiam asmeniui dar sykį patvirtinus informaciją elektroninio pašto adresu bus išsiųstas failas su turimais Jūsų asmeniniais duomenimis. Jei norite ne gauti surinktų duomenų eksporto failą, o pašalinti visus duomenis iš sistemos, paminėkite tai užklausos laiške. Visi komentarai, kurie yra siejami su Jūsų vardu, tokiu atveju bus palikti puslapyje, tačiau anonimizuoti – pašalintas vartotojo vardas ir kita sietina informacija, anonimizuotas IP adresas, kad komentaro nebebūtų įmanoma priskirti jokiam konkrečiam interneto naudotojui.

Kur siunčiami Jūsų duomenys?

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Įspėjame, kad duomenys, kuriuos patys pateikiate komentarų laukuose (vardas, internetinis puslapis, komentaro turinys), tampa vieši ir juos gali pasiekti bet kuris interneto naudotojas!

Kontaktinė informacija

Susisiekti galite kontaktais, nurodytais kontaktų puslapyje.