birželio 21, 2020

Apžvalga: namų pagalbininkas „Xiaomi Robot Vacuum Mop Pro“

Atrodytų, dar neseniai robotai siurbliai kainavo tūkstančius, ir tai buvo savotiškas technologinis stebuklas, apie kurį dauguma galėjo tik pasvajoti, tačiau bėgant metams ir tobulėjant technologijoms, jos tampa vis labiau įkandamos visiems. Šįkart tinklaraštyje – dar vieno „Xiaomi“ produkto apžvalga – viskas, ką reikia žinoti apie „Robot Vacuum Mop Pro“ robotą.

Pakuotė

Siurblys-robotas pradžioje buvo pristatytas niekuo neišsiskiriančioje dėžėje, kuri nebuvo labai patogi transportavimui, tačiau, pasirodo, dėžės viduje buvo kita dėžė ne tik aiškiai nurodanti vidinį turinį, bet ir su rankena, todėl, jei pirksite robotą prekybos centre ir norėsite patogiai jį parsinešti, išlukštenkite pirmąją dėžę vos išėję iš prekybos vietos. Taip pat ant vidinės dėžės šono buvo prikabinta instrukcija lietuvių kalba.

Roboto pakuotė

Dėžėje rasite patį robotą, jo viduje jau bus keletas dalykų – dulkių talpykla, į kurią nusės visi siurblio surinkti nešvarumai, taip pat nedidelis dvipusis valymo šepetėlis su peiliuku. Pastarasis padės, jeigu pagrindinis šepetys, esantis roboto apačioje, apsivels, pavyzdžiui, plaukais, ir bus sudėtinga juos nuimti. Siurblio apačioje rasite minėtą pagrindinį šepetį, kurį, esant reikalui, galima išimti ir išvalyti ar pakeisti.

„Xiaomi Robot Vacuum Mop Pro“

Valymo šepetėlis – peiliukas

Pagrindinė dulkių talpykla, įdedama į robotą. Filtras, matomas galinėje dalyje, esant reikalui keičiamas

Toliau dėžės turinyje – pakrovimo stotelė, kuri funkcionuos kaip roboto namai – į ją siurblys grįš pasikrauti energijos baigęs darbą ir joje prabus iki pat kito iškvietimo. Stotelė į elektros tinklą jungiama pridėtu laidu.

Namų stotelė – įkroviklis

Pakuotėje rasite du šoninius šepetėlius. Tiesa, roboto apačioje reikės įtvirtinti vos vieną, tačiau rekomenduojama susidėvėjus juos pakeisti, todėl iškart turėsite antrąjį, pakaitinį.

Vienas iš šepetėlių, tokių pakuotėje – du

Šis roboto-siurblio modelis turi ir drėgno valymo funkciją. Dėžėje gausu šiam funkcionalumui skirtų priedų. Visų pirma, rasite dulkių talpyklą su vandeniu – pro guminę apsaugą įpylus vandenį šis liks talpyklos šonuose, kai vidinė dalis bus išnaudojama dulkių rinkimui kaip ir su standartine dulkių talpykla.

Vandens ir dulkių bendrinė talpykla

Taip pat drėgnam valymui reikalinga šluostė, kuri prisitvirtina roboto apačioje. Plastikinis laikiklis atkeliauja su prilipinta šlapesnio valymo šluoste, o taip pat rasite maišelyje sulankstytą drėgno valymo šluostę, sudarytą iš dviejų šiek tiek besiskiriančių audinių.

Plastikinis laikiklis su šlapesnio valymo šluoste

Papildomai pridėta drėgno valymo šluostė

Sensoriai

Robotas aprūpintas daugybe sensorių, kurie leis laisvai naviguoti kambariuose. Pats ryškiausias iš jų – lazerinis radaras, išsikišęs roboto viršuje. Veikiant prietaisui jis greitai sukasi ratu, lazerių pagalba sudarydamas kambario planą, kurį galite iškart atsirandantį matyti telefono programėlėje.

Lazerinis radaras

Siurblio priekinė dalis lengvai juda. Tai – susidūrimo sensorius. Kai robotas atsitrenkia, šio sensoriaus dėka jis tai supranta ir užfiksuoja kliūtį, toliau pakeisdamas savo maršrutą. Roboto priekyje yra infraraudonųjų spindulių jutiklis, o apačioje – keli aukščio jutikliai, kurie užfiksuoja, jeigu robotas priartėjo prie prarajos, pavyzdžiui, laiptų – tai sulaiko nuo tolesnės kelionės žemyn.

Vienas iš aukščio jutiklių

Paruošimas ir žemėlapio sudarymas

Robotas turi indikatorius, skirtingomis spalvomis ir mirgėjimu pranešančius tam tikrą statusą, taip pat du mygtukus – namų, kuriuo galima robotą sugrąžinti į įkrovimo stotelę, bei įjungimo-valymo mygtuką, kurį paspaudus galima įjungti arba išjungti siurblį, taip pat pradėti arba trumpam pristabdyti valymą.

Mygtukai su indikatoriais

Prieš pradedant valyti pirmą sykį labai svarbu iškart pasirinkti lokaciją, kurioje stovės įkrovimo stotelė – nuo jos robotas pradės savo kelionę, o kadangi taip pat sudarinės namų žemėlapį, pakeistus stotelės vietą teks iš naujo leisti robotui skenuoti visus namus. Siekiant išvengti tokių sunkumų, geriausia iškart numatyti jo buvimui tinkančią vietą. Pagal rekomendacijas instrukcijoje, įkrovimo stotelės šonuose turėtų būti bent apie pusę metro laisvos vietos, iš priekio – bent apie pusantro metro. Tiesa, stotelę pastatyti išbandėme žymiai mažesnėje erdvėje, ir robotas vis tiek sugebėjo sunaviguoti ir grįžti į savo namus.

Pirmą sykį robotą teks patiems pastatyti į įkrovimo stotelę, o jo pasikrovimo metu yra geriausias laikas atsisiųsti į išmanųjį telefoną ir sukonfigūruoti „Mi Home“ programėlę – nors ji ir nėra privaloma, programėlė suteiks žymiai daugiau galimybių valdyti robotą. Pirmą sykį siurblys turės apvažiuoti visus kambarius ir sudaryti namų žemėlapį, todėl svarbu įsitikinti, kad visur, kur reikia, robotas galės pravažiuoti – geriausia būtų patraukti laikinus, galimai jam trukdysiančius pravažiuoti daiktus, suskleisti išskleidžiamus baldus, kad nuskenuotas būtų kuo didesnis namų plotas, ir jokiu būdu neuždaryti durų, kitaip robotas matys tiesiog sieną. Jau valymo metu telefono ekrane pradės atsirasti Jūsų namų žemėlapis, kuriame matysite ir roboto nuvažiuotą kelią. Baigus pirmąjį važiavimą pamatysite baigtinį žemėlapį – programėlė automatiškai padalys namus į skirtingų spalvų kambarius. Jei suskirstymas bus neteisingas, neišsigąskite – viską galite redaguoti: pervardyti kambarius, perskirstyti jų teritoriją. Skirstymas kambariais yra labai naudinga funkcija – jei vėliau norėsite, kad robotas išvalytų tik tam tikrą kambarį namuose, užteks jį pasirinkti, ir siurblys pats atvažiuos, atliks valymą ir grįš atgal į įkrovimo stotelę, neužvažiuodamas į kitus, nepasirinktus kambarius.

Roboto sudarytas namų žemėlapis

Jeigu visgi kažką pamiršite atidaryti ir robotas tam tikro namų ploto neįtrauks į žemėlapį, galėsite iš naujo paleisti visų namų valymo rėžimą ir leisti siurbliui apvažiuoti dar sykį. Po apvažiavimo bus pranešta apie naujai nuskaitytą namų plotą ir pasiūlyta pakeisti žemėlapį nauju. Tiesa, šiuo atveju prarasite kambarių suskirstymą ir pavadinimus – turėsite tai atlikti iš naujo.

Siurbimo rėžimai

Programėlėje galėsite matyti paskutinio valymo informaciją – kiek kvadratinių metrų ploto buvo nuvalyta, kiek minučių siurblys užtruko ir kiek akumuliatoriaus šiuo metu yra. Taip pat čia galėsite įjungti siurbimą – visų namų valymo rėžimą, pasirinktų kambarių valymą arba tam tikros teritorijos valymą – pastaruoju atveju turėsite pažymėti plotą žemėlapyje, kurį norite, kad robotas išvalytų, ir paspaudus pradžios mygtuką šis atvažiuos ir atliks veiksmus tik tame, Jūsų pažymėtame plote.

Taip pat galite pasirinkti, kokiu stiprumu norėsite įjungti siurbimą. Yra keturi skirtingi pasirinkimai – tylusis, standartinis, vidutinis ir turbo. Kuo galingesnį rėžimą pasirinksite, tuo stipresnis siurbimas bus, tačiau tuo pačiu robotas dirbs garsiau.

Siurbimo rėžimų parinkimas

Nustatymuose rasite daugiau įdomių dalykų. Čia galėsite peržiūrėti paskutinių siurbimų istoriją – sužinoti trukmę, išvalytą plotą bei pamatyti žemėlapyje išvalytą namų teritoriją, bendrinę statistiką. Taip pat galėsite suplanuoti siurbimus – pagal savaitės dieną, kokiu laiku, stiprumu ir kokį plotą robotas turi automatiškai išsiurbti, taigi, tarkime, galėsite nustatyti, kad kol būsite darbe ir namai bus tušti, robotas automatiškai įsijungtų, apvažiuotų namus, išvalytų dulkes ir grįžtų atgal krautis, tad kaskart pareisite į švarius namus.

Papildomi nustatymai

Tarp papildomų nustatymų – galimybė atidžiau pravalyti palei kraštus ir tą pačią teritoriją išsiurbti du sykius iš karto – šios funkcijos po siurbimo vėl taps neaktyvios, tad kiekvieną kartą turėsite jas per nustatymus įjungti rankiniu būdu.

Dar viena naudinga funkcija – virtualios sienos bei uždraustos zonos. Namų žemėlapyje galite pažymėti linijas, pro kurias robotui bus uždrausta pravažiuoti, taip atskiriant dalį namų ploto nuo valymo. Taip pat galite pažymėti stačiakampes zonas, kurias robotui bus uždrausta valyti – tarkime, jei turite ilgo plauko kilimą, ir nenorite, kad robotas ant jo važiuotų, jį galėsite išskirti pagal plotą plane.

Virtualių sienų ir draudžiamų zonų redagavimo langas

Drėgnas valymas

Įdomi šio roboto savybė, kurią turi ne visi automatiniai siurbliai – drėgnas valymas. Tiesa, ji reikalauja daugiau žmogaus įsikišimo. Prieš pradėdami drėgną valymą, turėsite išimti įprastą dulkių talpyklą ir vietoje jos įstatyti vandeniu užpildytą specialią bendrinę vandens ir dulkių talpyklą, pridėtą siurblio pakuotėje. Žinoma, prieš tai turėsite ją užpildyti vandeniu. Talpykla sukurta taip, kad iš jos pastoviai laša vanduo, todėl jos negalima robote palikti ilgiau, nei valymo metu – kadangi siurblys turi garsinius pranešimus, jis apie tai primins grįžęs į įkrovimo stotelę. Pagal instrukciją taip pat drėgną valymą galima naudoti tik tuomet, kai kas nors yra namuose ir robotą gali prižiūrėti.

Be talpyklos turėsite uždėti ir šluostę – plastikinį laikiklį pritvirtinti labai lengva, roboto nereikia apversti. Užfiksavus laikikliui, galima pradėti valymą – tam turėsite programėlėje pasirinkti norimą rėžimą: įjungti drėgną valymą arba drėgną valymą kartu su siurbimu. Taip pat galėsite pasirinkti vandens padavimo kiekį – mažą, vidutinį arba didelį. Nuo to priklausys, kaip drėgnai bus atliekamas valymas (esant dideliam padavimo kiekiui siurblys šluostę drėkins stipriau).

Drėgnas kambario valymas užtruks ilgiau, kadangi siurblys važiuos kiek kitaip – skirtingai nei siurbimo metu, kai robotas juda tiesiomis linijomis, esant drėgnam valymui jis truputį pavažiuos į priekį, truputį atgal, tokiu principu apvažiuodamas visą pasirinktą plotą.

Apibendrinant

Siurblys tikrai gerai susitvarko su užduotimis – puikiai orientuojasi, apvažiuoja parinktą teritoriją, visada sėkmingai grįžta įsikrauti, lengvai pervažiuoja per nedidelius durų slenksčius. Tiek siurbimo, tiek drėgno valymo galimybės ir daugybė nustatymų programėlėje paliko puikų įspūdį. Ir šis, straipsnyje aprašytas robotas, tekainuoja vos 305 € – labai mažą sumą, lyginant su konkurentiniais automatiniais siurbliais. Tai tikrai puikus pagalbininkas, padėsiantis išlaikyti namus švarius.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Naujausios mintys