lapkričio 01, 2018

Pasikeitimai asmeninėse ir projektų socialinėse paskyrose

Socialiniai tinklai, kažkada startavę kaip pagalbiniai tarpusavio bendravimo įrankiai, akivaizdu, šiai paskirčiai yra vis mažiau skirti. Šiemet didieji gigantai taip pat puikiai parodė, jog socialiniuose tinkluose talpinama informacija gali būti lengai pasiekiama ir ji nėra saugi. Niekam nereikia aiškinti, jog šie portalai - verslas, ir čia naudą gauna tie, kurie sumoka daugiausiai, taip sraute „iškeldami“ save į viršų.

Išties, vis labiau atrodo, jog socialiniai tinklai galimai atneša daugiau žalos, nei naudos. Pavyzdžiui, smulkusis verslas ir šioje erdvėje neturi tokių galių atsilaikyti prieš gigantus su milžiniškais biudžetais. Politikoje labiau pastebimi tie, kurie turi daugiau atliekamų pinigų reklamai, o ne tie, kurie išties pasižymi supratimu ir gebėjimais. Žiniasklaida aktyviai clickbait'ina, formuodama prieštaringą ir, dažnai, neteisingą nuomonę tam tikromis temomis, ypač žmonių, mokančių skaityti tik straipsnio antraštes, galvose. Ką jau kalbėti apie paprastus Žemės gyventojus, džiugiai viešinančius tik gerąją savo gyvenimo pusę ir formuojančius tikrovės neatitinkančius įvaizdžius.

Ilgą laiką ir aš skatinau sekti savo asmeninius profilius socialiniuose tinkluose, buvau aktyviu virtualių bendruomenių nariu, tačiau nemanau, kad tai galiu ir noriu toliau tęsti. Tad nuo lapkričio mėnesio mano prižiūrimų socialinių tinklų profilių ir puslapių pasiekiamumas keičiasi.

Socialinių tinklų puslapiai

Nuo lapkričio mėnesio kitos socialinių tinklų paskyros tampa privačiomis arba yra šalinamos.

Susisiekimas

Nors asmeninius projektus esu kiek apleidęs, vis tiek gana dažnai tenka atsakyti į tam tikrus klausimus, ypatingai kelionių Lietuvoje ar fotografijų naudojimo temomis. Nuo šiol į visus lankytojų klausimus atsakysiu tik elektroniniu paštu:

  • Visais klausimais - bernardas@sliamka.lt arba info@bernex.lt
  • Fotografijos klausimais (pavyzdžiui, dėl nuotraukų naudojimo) - foto@bernex.lt

Socialinių tinklų paskyrose ir profiliuose į klausimus galimai neatsakysiu ir leidimų fotografijų naudojimui nesuteiksiu. Visais klausimais prašau kreiptis nurodytais pašto adresais.